V dramatické koncovce porážíme Olomoucko

Po preventivní karanténě se mohla SLUNETA opět vrhnout do bojů v nadstavbové části KNBL. V 5. kole se svěřenci Honzy Šotnara představili na domácí palubovce, když na sever Čech dorazilo Olomoucko, které si odtud naposledy odváželo výhru.

Utkání začali hráči obou týmů bez ostychu a stříleli jak u Verdunu, ale většinu první čtvrtiny neměli střelci seřízené mušky. A tak první čtvrtka skončila nízkým skóre 14:14. V druhé desetiminutovce domácí hráči poprvé vystrčili růžky, když zrychlili přechod do útoku a odskočili hostům na devítibodový rozdíl. Soupeř ale nesložil zbraně a dál vesele střílel za 3 body a právě díky dvěma trojkám v závěru prvního poločasu snížili na 36:34.

Třetí čtvrtina vypadala, že urputná bitva bude pokračovat, ale závěr tohoto dějství vůbec nevyšel domácím hráčům, několika nakupenými chybami v útoku a špatným obranným doskokem umožnili hostům šňůru 0:10. Rezultovalo z toho skóre po 30 minutách 52:61.

Před SLUNETOU byl tedy nelehký úkol, stáhnout náskok soupeře a převzít otěže zápasu. Jenomže to jde těžko, když hosté mají Váňu a navíc si domácí nehlídali dobře obranný doskok a Olomoucko mělo několik druhých šancí k zakončení. Ale s blížícím se koncem základní hrací doby se začala dařit střelba a šňůrou 13:4 se Ústí vrátilo do zápasu, stav 65:65 a bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Když zbývalo do konce 90 vteřin, byl stav 71:71, po sérii nepřesností na obou stranách čas uběhl až na posledních 23 sekund, míč měl v ruce Lamb Autrey, ten vzal tíhu okamžiku na sebe a těžkou střelou poslal svůj tým do dvoubodového vedení. Hosté mají poslední útok, dokáží si vybudovat pozici na střelu za tři body, ale ta nebyla přesná a po velkém boji o doskok získal nakonec míč Honza Maděra, který byl následně faulován, to už zbývala do konce pouhá vteřina, domácím tedy stačilo pouze vhodit míč do hry, aby si připsali třetí výhru v řadě a vyhoupli se do čela tabulky A2.

Honza Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„Za toto vítězství jsem strašně šťastný. Tým bojoval až do konce, ačkoliv to s námi nevypadalo moc dobře. Po těch zdravotních patáliích, jimiž jsme si v posledních dvou týdnech prošli, smekám před hráči klobouk, jelikož někteří nastoupili se sebezapřením. Nehráli jsme dobré utkání, Olomoucko hrálo výborně. Nepadaly nám otevřené střely za tři body, dělali jsme chyby v obraně, což v minulých zápasech nebylo, ale to spíše připisuji únavě. Navíc jsme vyhořeli na obranném doskoku, avšak i přes všechna tato negativa jsme dokázali zvítězit a proto je to velice cenná výhra. V nadstavbě už máme tři, a můžeme směle říct že to směřuje k tomu, abychom se porvali o sedmé místo. Těšíme se, až se k nám připojí Láďa Pecka s Tuckerem Haymondem a budeme konečně kompletní a budeme zase moct pořádně trénovat.“

Michal Pešta (kouč Olomoucka):
„Z naší strany to byl tři čtvrtiny kvalitní zápas, akorát ke konci zápasu jsme začali hrát nedisciplinovaně a promrhali jsme desetibodový náskok, což nás stálo zápas. Navíc jsme neproměňovali otevřené střely či nájezdy, což jsou ve finále body, které nám chyběly.“

Lukáš Sychra (BK Olomoucko):
„Domácí si výhru vybojovali. My jsme nedávali volné střely z doskoku a jednoduché koše, které jsme měli dát. Ke konci jsme selhali v obraně, díky čemuž Ústí vyhrálo.“

Dalibor Fait (SLUNETA Ústí):
"První poločas jsme dobře bránili, nicméně prosadit se v útoku bylo těžké pro oba týmy. Byla tam spousta vystřelených trojek. Ve druhé polovině třetí čtvrtiny jsme šli hodně dolů, nebyli jsme schopní bránit a inkasovali jsme těžké střely za tři body, některé jsme jim ale nechali zbytečně otevřené. Naštěstí jsme to však zlomili a dokázali jsme zvítězit možná šťastnou střelou, ale to je přesně situace pro Lamba Autreyho.“

SLUNETA Ústí nad Labem – Olomoucko 73:71 (14:14, 36:34, 52:61)
Body domácí: Hanes 23, Autrey 19, Maděra 12, Fait 9, Rakočevič 7, Stegbauer 2, David 1
Body hosté: Bezbradica 23, Váňa 19, Kouřil a Henry po 8, Pekárek 5, Štěpán 4, Feštr a Klepač po 2
Trojky: 27/8 – 37/12
Trestné hody: 13/11 – 13/11
Doskoky: 45 - 46
Osobní chyby: 14 - 16